A fenti videó szerint a 21. század kulcskompetenciája a kulturális kompetencia, és nyelvtanárként ennek fontosságát egy percig sem vitathatom. Lényegében ez az idegen nyelv tanításának célja: az idegen kultúra megismertetése, a tolerancia és a kommunikáció elősegítése.
Ennek elérésére számtalan eszköz áll rendelkezésre, főleg, hogy a mostani diákok többségének digitális kompetenciája rendkívül fejlett (hiszen digitális bennszülöttek). A kulturális és digitális kompetencia összefut például a közösségi oldalak világában, ahol bárki bármilyen nemzetiségű emberrel létesíthet kontaktust on line.
Ennek persze a veszélyei is nyilvánvalóak, ha a másik kultúra digitális eszközök segítségével történő megismertetéséről beszélek, nem a facebookra gondolok. Vagyis nem arra, hogy a közösségi oldalakon keressenek random beszélgetőtársat. Arra viszont igen, hogy állítsák spanyolra az oldal nyelvét, hogy maga a nyelv jelen legyen a mindennapjaikba (vagy "mindenóráikban", ki milyen gyakran facebookozik).
Magán a nyelvórán pedig például lehet digitális prezentációt készíteni vagy készíttetni a gyerekekkel, online felületeken feladatokat megoldani, online tesztet kitölteni. Ha valamit nem tudnak (pl. nem értenek egy szót), kikereshetik a netről, képet nézhetnek hozzá. Google Earth-ön körülnézhetnek Spanyolországaban, Latin-Amerikában. Csak akkor minek a tanár?